Νέα Δημοκρατία - ΝΔ

ΝΔ: Αυτοί είναι οι νέοι πρόεδροι των ΝΟΔΕ σε όλη τη χώρα

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθησαν οι εσωκομματικές εκλογές για την ανάδειξη των νέων τοπικών εκπροσώπων της Ν.Δ σε όλη την επικράτεια.

Συνολικά, 155.000 ενεργά μέλη της παράταξης -αριθμός ρεκόρ όχι μόνον για τα ελληνικά δεδομένα, αλλά και για μεγάλα ευρωπαϊκά κόμματα- κλήθηκαν να εκλέξουν τους 4050 εκπροσώπους τους που διεκδίκησαν τις θέσεις των προέδρων και των 9μελών συμβουλίων των Νομαρχιακών και των Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων (ΝΟΔΕ και ΔΗΜΤΟ). Στη διαδικασία ανεδείχθησαν επίσης και 1000 νέοι σύνεδροι οι οποίοι θα μετέχουν στην κορυφαία θεσμική διαδικασία της ΝΔ, στο επόμενο Συνέδριό της το οποίο θα διεξαχθεί το Φθινόπωρο. Έστειλαν έτσι ένα ξεκάθαρο μήνυμα ενότητας της παράταξης σε μια περίοδο μάλιστα που η συμμετοχή στα κοινά αμφισβητείται έντονα.

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα ονόματα των εκλεγέντων:

Φλώρινα: Θωμάς Θεοδώρου


Αττική:

  • Α1: Τσούχλος Θεόδωρος
  • Α2: Λατζουράκης Ζαχαρίας
  • Β1: Κουμεντάκος Μιχάλης
  • Β2: Σπύρου Αλέκος
  • Β3: Χατζηαθανασιάδου Φανή
  • Β4: Αβραμάκος Σπύρος
  • Β5: Μαυροειδάκος Δημήτρης
  • Βόρεια Αττική: Σακελλαρίου Ευφροσύνη
  • Ανατολική Αττική: Ανδρέας Γλαβάς
  • Δυτική Αττική: Γιάννης Λινάρδος.

Πειραιάς:

  • Α΄ Πειραιά: Βοϊδονικόλας Γιάννης
  • Β’ Πειραιά: Λιβανός Μιχάλης

Θεσσαλονίκη:

  • Β’ Θεσσαλονίκης: Θωμάς Βράνος
  • Κεντρικός Τομέας: Αναστάσιος Εμμανουηλίδης
  • Ανατολικός Τομέας: Θεόδωρος Μητράκας
  • Δυτικός Τομέας: Διονύσης Μανωλόπουλος

Περιφέρεια:

  • Αιτωλοακαρνανία: Τσόλκας Φώτης
  • Αργολίδα: Σχοινοχωρίτης Δημήτρης
  • Αρκαδία: Κατσίπος Τίμος
  • Άρτα: Σκανδάλης Δημήτρης
  • Αχαΐα: Μαζαράκης Ανδρέας
  • Βοιωτία: Λιανός Γιώργος
  • Γρεβενά: Τεντόγλου Λεωνίδας
  • Δράμα: Ανδρούτσος Αθανάσιος
  • Δωδεκάνησα: Μπακίρης Παύλος
  • Έβρος: Παρασκευόπουλος Πολυζώης
  • Εύβοια: Πέτρος Ποδάρας
  • Ευρυτανία: Κώστας Λαθύρης
  • Ζάκυνθος: Διονύσης Καρδιανός
  • Ηλεία: Χρήστος Γαβράς
  • Ημαθία: Παναγιώτης Παλπάνας
  • Ηράκλειο: Ευάγγελος Καρκανάκης
  • Θεσπρωτία: Αλκιβιάδης Λάμπρου
  • Ιωάννινα: Θεόδωρος Τζαρούχης
  • Καβάλα: Χαράλαμπος Δράκος
  • Καρδίτσα: Λάμπρος Τσιούκης
  • Καστοριά: Στέργιος Αδάμ
  • Κέρκυρα: Ιωάννης Κοντός
  • Κεφαλλονιά: Γιάννα Κουλουμπή
  • Κιλκίς: Μηνάς Παπαδόπουλος
  • Κοζάνη: Παντελής Καρακασίδης
  • Κορινθία: Χρήστος Κορδώσης
  • Κυκλάδες: Χρήστος Καφτηράνης
  • Λακωνία: Βασίλης Ορφανός
  • Λάρισα: Χρήστος Καπετάνιος
  • Λασίθι: Γεώργιος Μπαρμπούνης
  • Λέσβος: Ευστράτιος Καραγεωργίου
  • Λευκάδα: Γιώργος Μπουρδάρας
  • Λήμνος: Ευάγγελος Χριστοφιδέλης
  • Μαγνησία: Δημοσθένης Νταόπουλος
  • Μεσσηνία: Αναστασία Κυριακοπούλου
  • Ξάνθη: Νίκος Κιατίπης
  • Πέλλα: (Δεν έχει συμπληρωθεί το 40%) Θεοδόσης Ουραηλίδης και Νίκος Θωμαΐδης
  • Πιερία: Γιάννης Κουρινιώτης – είναι η περιοχή με τις περισσότερες υποψηφιότητες (4)
  • Πρέβεζα: Νίκος Τζήμας
  • Ρέθυμνος: Μανώλης Φουρφουλάκης
  • Ροδόπη: Ιωάννης Βεζυργιαννίδης
  • Σάμος: Βασίλης Πανουράκης
  • Σέρρες: Θεόδωρος Καμπούρης
  • Τρίκαλα: Κώστας Τρέλλης
  • Φθιώτιδα: Σπύρος Κωσταράς
  • Φλώρινα: Θωμάς Θεοδώρου
  • Φωκίδα: Δημήτρης Τζίμας
  • Χαλκιδική: Απόστολος Τζηρίτης
  • Χανιά: Γεώργιος Μαρκουλάκης
  • Χίος: Πρόδρομος Μανωλάκης

ΠΗΓΗ: parapolitika.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *