Σπουδαία νίκη και πρόκριση της μεικτής νέων της Ε.Π.Σ. Φλώρινας επί της μεικτής νέων Ε.Π.Σ. Κοζάνης με 2-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

Σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 2-1 πέτυχε η μεικτή ομάδα νέων της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Φλώρινας επί της αντίστοιχης μεικτής ομάδας νέων της Ε.Π.Σ. Κοζάνης, σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου στο γήπεδο της Τοπικής Κοινότητας Αρμενοχωρίου.

Με τη νίκη αυτή «κλείδωσε» η πρώτη θέση που οδηγεί σε πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων, στην οποία θα συμμετέχουν οι 13 καλύτερες ενώσεις από όλη την Ελλάδα.

Με γκολ του Ραφαήλ Τσολάκη στο πρώτο ημίχρονο, η φλωρινιώτικη ομάδα πήρε το προβάδισμα στο σκορ, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κοζάνης μπήκε πολύ δυναμικά, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει λίγο μετά το 70ο λεπτό. Στο τελευταίο 20λεπτο το παιχνίδι ισορρόπησε και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, και πάλι ο Ραφαήλ Τσολάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα και τελικά τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα της Φλώρινας.